Pastor


Henryk Karasiewicz,
mam 54 lat, żonę Barbarę od 32 lat, trzy dorosłe córki i dwoje wnuków.
Lubię być z ludźmi, organizować coś dobrego, ogromną przyjemność sprawia mi wspólna praca z innymi, choć powołanie pastorskie wymaga też umiejętności samotnego zmagania się ze sobą, z ludzkimi problemami i złożonymi zadaniami.

Od zawsze w chrześcijaństwie, rodzice i dziadkowie również byli ludźmi wierzącymi. Chrzest wiary przyjąłem przed ponad 40 laty. Ukończone mam chyba pięć szkół i seminariów biblijnych na różnym poziomie w różnych Kościołach. Licencjat na WBST, Certyfikat TCMI, dyplom Okręgowej Szkoły Biblijnej w KZ. Większość wiedzy zdobyłem jednakże poprzez indywidualne studium słowa.

Byłem współzałożycielem i wieloletnim pastorem Kościoła Zielonoświątkowego „Chrześcijańska Społeczność” w Suwałkach (do 2005). Po drodze mam sześć lat na emigracji w UK. Tam byłem członkiem Truro Baptist Church w Kornwalii. Od 19 czerwca 2011 służę jako pastor przełożony Kościoła Chrystusowego w Bielsku Podlaskim.
Rozległe zainteresowania, miłośnik i zapalony zbieracz książek, szczególnie o starożytnej historii Kościoła, duszpasterstwie i służbie chrześcijańskiej. Kaznodzieja i nauczyciel prawd biblijnych a zarazem zapalony majsterkowicz, kolekcjonujący wszelkie pomocne narzędzia.

Comments are closed